Slecht is voor anderen mischien wel redelijk goed...omdat de auto pas aansloeg na 5sec starten.
Als de auto dan aansloeg liep hij altijd stabiel. De rest van de dag was de start altijd goed.
Het begon mij langzaam te storen die 5 SEC. slechte koude start, tijd voor onderzoek.
Wat heb ik allemaal gedaan om tot de oplossing te komen?
- onderhoud uitvoeren want dit was alweer even 4jaar geleden.(40.000km geleden)dus tijd voor: nieuwe bougies,nieuw luchtfilter,nieuwe bosch rotor, nieuwe bougiekabels bosch,nieuwe bosch verdeelkap
helaas gaf dit geen verbetering van mijn slechte koude start.
Wel merkte ik dat de auto, als deze liep gelijk mooier liep en dat de lauwe/warme start nóg mooier was.
vervolgens controle van:
- brandstofpomprelais(uitgewisseld met mijn reserve).
- overspanningsrelais(ovp) uitgewisseld met mijn reserve.
- temperatuursensor doorgemeten over een temp. verloop van 10gr celc. tot 70gr. geen afwijkingen.
- koudestartventiel op 10v gecontroleerd en het klikken gehoord.
- koudestartventiel uitgebouwd en controle op mooie nevel en die mooie nevel komt er ook bij de start.
- gezocht naar benzine lekkages bij spinnekop,injectors zijn nog maar 40.000km geleden door mij nieuw ingezet.
oplossing:
Toen ik het koudestartventiel wilde demonteren viel mij wél gelijk wat op, de boutjes zaten meer los dan vast waardoor het koudestartventiel er echt losjes opzat.
Hier kan dus valse lucht naar binnen komen tijdens mijn koude start wat niet bepaald handig is.
Nadat het koudestartventiel weer was vastgezet was mijn probleem dan ook opgelost.
Ik heb nu al 3 ochtenden de koude start meegemaakt en die gaat nu echt geweldig goed!
Het duurt 1 tot 1.5sec. voordat de motor aanslaat.
Ook merk ik dat de auto echt pittiger is op de snelweg, van bijv. 100kmh naar 130kmh gaat nu met een minder diep gaspedaal.
Het losse koudestartventiel was bij mij de boosdoener.
Ik had mezelf al voorgenomen om bij uitblijvend success verder onderzoek te gaan doen bij de accumulator en brandstofpomp, maar gelukkig is dit avontuur afgesloten. Je wilt immers met de naderende feestmaand liever geen autoproblemen meer hebben. Gelukkig is het opgelost nu.
- koudestartventiel2.jpg (232.27 KiB) 1350 keer bekeken
Koudestartventiel in het midden v/d foto(geel met blauw)
Wilde deze info jullie niet onthouden.
gr.
anthony