Ik kan geen autoslot vinden, maar het principe is hetzelfde: je sleutel drukt staafjes (bij een autoslot plaatjes) naar boven. Als de boel zo staat dat het allemaal 'in lijn staat' zoals bij de goede sleutel, kun je de cilinder draaien.
Als nu dat buitenste pennetje versleten is, zal hij te laag zitten. Dan draait hij ook niet, want dan 'denkt' het slot dat het de verkeerde sleutel is. Dus doe je de sleutel erin, zet er een heel klein beetje spanning op in de draairichting (maar echt heel weinig) en druk met een zeer plat voorwerp zachtjes op dat eerste pennetje, tot je het slot een heel klein beetje voelt draaien. Dan zit plaatje 1 op zijn plaats. Door naar Plaatje twee. Maar veel kans dat het alleen de eerste is, dus dat hij gelijk doordraait.
Soms lukt het ook op deze manier: een héél klein beetje spanning houden in de draairichting, en dan met een hamertje een tik op de sleutel geven. Gewoon op de bovenkant. Het kan gebeuren dat de plaatjes die op de sleutel rusten hierdoor even gaan 'dansen' en dat de sleutel daarop doordraait.Statistieken: Geplaatst door Willemvee — 25 dec 2010, 10:46
]]>